List do mikołaja i znaczki świąteczne

Dzisiaj Mikołajki! Zgodnie z obietnicą (z interaktywnego kalendarza adwentowego) przesyłam Wam upominek – list do Mikołaja do druku wraz ze znaczkami.

Listy dostępne są w dwóch wersjach – z tekstem i bez. Znaczki świąteczne wykonałam z myślą o Iskierce, ponieważ uwielbia zabawy w naklejanie (koperta z pewnością będzie oklejona wszystkimi znaczkami 😉 ). Planujemy dzisiaj napisać wspólnie list do Mikołaja. Iskierka jest w takim wieku, że raczej narysuje o czym marzy, tak samo jak Calineczka 🙂 Ach, zapowiada się wspaniała, kreatywna zabawa. Już nie mogę się doczekać.

Ostatnio zapytałam Mamę o zwyczaje mikołajkowe w naszej rodzinie. Tak jak pamiętałam od najmłodszych lat dzień przed Mikołajkami rodzice prosili mnie o wyczyszczenie butów „bo Mikołaj nie przyjdzie!” Z emocji nie mogłam zasnąć i zaglądałam na korytarz przez cały wieczór w nadziei, że zobaczę Mikołaja. Ale gdzie tam! Nie udało się, a jakże.

Pamiętam pewien mikołajkowy wieczór u Dziadka Bajarza, który bawi mnie do dzisiaj. Miałam może pięć lat i mocno wierzyłam w Mikołaja. Już odwiedził mnie o poranku w moim domu, ale Dziadek stale coś mówił, że i u niego „chodził jakiś Mikołaj”. Gdy siedziałam z rodzicami w salonie Dziadek uśmiechnął się szeroko i powiedział:

– Ola, wiesz coś mi się wydaje, że chyba kot zrobił siku do twoich butów! – pobiegłam zaniepokojona zobaczyć do moich śniegowców, a tam… kinder niespodzianka!

– Dziadku, Mamo! Mikołaj! To nie siku kota! – Bardzo się cieszyłam, ale po czasie myślę, że Dziadek jeszcze bardziej, sprawił mi radość i potrafił „zaczarować” chwile. I takich chwil Wam życzę – magicznych, twórzcie je, dbajcie o nie, one pozostają w naszej pamięci na zawsze.

Listy i znaczki do pobrania znajdziecie pod tym LINKIEM.

Informacje techniczne:

Grafiki zostały wykonane pod format A4. Podczas wydruku ważne jest, aby ustawić wydruk na najwyższą jakość oraz dopasować wydruk do strony (należy zaznaczyć przy wydruku okienko z tą opcją).

p.s. zdradzę Wam też pewien sekret – moim największym i najwspanialszym prezentem gwiazdkowym jaki otrzymałam był… mój brat 🙂 urodził się właśnie w Mikołajki i to po tym, jak skrycie marzyłam o rodzeństwie…

Wszystkiego dobrego, a mojemu bratu życzę dzisiaj spełniania marzeń, STO LAT! 🙂

Wasz Plakatowy Elf

Uwaga: grafiki udostępniam tylko do użytku własnego. Pliki nie są przeznaczone do użytku komercyjnego. Jeśli wykonasz projekt, który tutaj zamieściłam to sprawisz mi ogromną radość. Myśl o tym, że zagościł w Waszym domu powoduje u mnie szeroki uśmiech! Możesz również podzielić się zdjęciem na mojej stronie na facebooku. Dla takich radości właśnie tworzę i to mnie napędza do projektowania kolejnych grafik 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *