O blogu

Cześć wszystkim!

Jestem Ola Panek, autorka Króliczych Fikołków. Miło mi, że zawędrowałeś do tej przytulnej króliczej krainy. Proszę, rozgość się!

Jeśli szukasz dobrej ilustracji, recenzji świetnej książki dla Ciebie i Twoich dzieci to dobrze trafiłeś.Tu się czyta i czyta i końca nie widać!

Królicze Fikołki to taka zaczarowana kraina, w której jest mnóstwo ciekawych zakamarków: książek dla małych rączek, poradników dla rodziców, inspiracji, ilustracji i humoru. Znajdziesz tutaj darmowe plakaty do druku oraz poznasz przygody tytułowego Królika Fikołka (zakładka Do Druku)  – z licencją dla użytku własnego*. Możesz również zamówić u mnie projekt kartki, zaproszenia, ilustracji czy też logotypu (zakładka Zamów Grafikę).

Kim jestem?

Mamą dwóch córeczek urodzonych rok po roku: Iskierki (maj 2016) i Calineczki (październik 2017). Iskierki zawsze wszędzie jest pełno, lubi „citać” i robić „tany-tany”. Calineczka bez przerwy uśmiechnięta obserwuje z uwagą Iskierkę. Oczywiście są to tylko ich pseudonimy 😉 Z wykształcenia jestem filozofem i dziennikarką – specjalistą ds. reklamy i promocji, z zamiłowania graphic designerem. Uwielbiam wiersze i bajki dla najmłodszych (i sama je tworzę), czytanie książki przy gorącej dobrej czekoladzie lub pączku, wiatr we włosach oplecionych majowym wiankiem… rozmarzyłam się 😀

Ufam Karmie (nie chodzi tu o paszę dla kotów 😉 ). Lubię sprawiać innym radość i obdarowywać nieszablonowymi prezentami. Mieszkam w Leśnym Domku z Niedźwiedziem i Rysiem (czytaj: kanadyjskim z nowofunlandem i kotem syberyjskim). Kocham uśmiech mojego Maga (męża :D) i jego powiedzenia, szczególnie to:

Nie myśl, będziesz szczęśliwa.

Najpiękniejsze momenty życia to te, w których nie miało się ani sekundy pomyśleć o tym, co się robi, po prostu żyło się pełnią tej chwili. Prawda, że tak? 🙂 Ta sentencja też zawsze mi przypomina, że nawet ciężkie wyzwania stają się po prostu osiągalne, a trudne problemy tylko przejściowe.

Skąd pojawił się pomysł na Królicze Fikołki?

Prosto z brzucha! Nazwa wzięła się od niesamowitych pierwszych kopnięć w brzuszku, które są niezapomnianym przeżyciem, co potwierdzi z pewnością każda mama! Iskierka zaczęła fikać po obfitym spaghetti bolognese, a Calineczka musnęła z zaskoczenia, gdy siedziałam i czytałam sobie „Bridget Jones. Dziecko” 😉 ). Czasami mamy odnoszą wrażenie, że mają w brzuchu małego boksera, piłkarza, perkusistę, a moje skojarzenia… to maluszek fikający niczym mały króliczek w pięknym majowym ogródku. Tak do nazwy zainspirowała mnie Iskierka.

Mam nadzieję, że ten blog sprawi, że zarówno Ty jak i Twój Maluszek odkryjecie wspaniałe historie i zaczarowane ilustracje dzięki którym będzie Wam zawsze kolorowo i radośnie, a po latach miło będziecie wspominali te czasy pełne dziecięcej magii ukrytej na kartach baśni…

Pozdrawiam słonecznie,
Ola Panek vel Elf 😉

*Co oznacza licencja „dla użytku własnego”?
Na blogu znajdują się i będą udostępniane moje różnorodne ilustracje, książeczki, plakaty, bajki i wiersze. Wszystkie utwory (w rozumieniu prawa autorskiego) posiadają licencję dla użytku własnego, tzn. prywatnego. Oznacza to, że można je pobrać i wydrukować tylko dla siebie. Nie można ich wykorzystywać w celach komercyjnych, sprzedawać, modyfikować. Istnieje możliwość zamówienia plakatu lub ilustracji (to opcja odpłatna, patrz zakładka ZAMÓW GRAFIKĘ ). Więcej o licencji na stronie legalnakultura.pl