Interaktywne kalendarze adwentowe do druku

Pozwólcie, że zaczaruję Wam grudzień 🙂 mam dla Was prezent. Przedstawiam się tutaj jako Elf Plakatowy i Elf Bajarz, który jak się okazuje posiada znajomości na Biegunie Północnym. Mam nadzieję, że tym baśniowym wprowadzeniem obudziłam w Was ciekawość małego dziecka. Zapraszam po darmowe, magiczne kalendarze 😉

Kalendarz stworzyłam z myślą o dzieciach, aby ten wyjątkowy, zimowy miesiąc był pełen niespodzianek! Może i Was, dorosłych, czymś w nim zaskoczę?

Jest to projekt do samodzielnego wykonania. Zachęcam, abyście stworzyli go razem z dziećmi (chyba, że chcecie sprawić im niespodziankę na 1 grudnia).

Wczoraj wieczorem powiesiłam kalendarz w salonie, żeby zrobić dzisiaj dla Was zdjęcia pokazowe. Rano zobaczyły go moje córki. Calineczka cały czas pokazywała paluszkiem i uśmiechała się. Reakcja dwuletniej Iskierki spowodowała, że… pojawiła się łezka w oku:

„- Łał! Mamo, jakie to jest piękne! Dziękuję mamusiu, ładnie pracowałaś, tak, pracowałaś, ja widziałam! Mamo, patrz tam jest bałwanek!”

Tak jak Wam mówiłam, dla takich chwil projektuję 🙂

Projekt Kalendarza adwentowego to:

 • 24 torebki papierowe, w dwóch wersjach: kolorowej i czarno-białej (do pokolorowania przez dzieci lub wydruku na ekologicznym brązowym papierze bądź kolorowym). W nie możecie włożyć słodkości/liściki/małe upominki.
 • 24 porady/pomysły/ciekawostki/klimatyczne utwory związane z nadchodzącymi świętami. Niektóre posiadają kod QR*, dlatego kalendarz jest interaktywny. Czyli najprościej ujmując są to kody kreskowe, w których zapisany jest link. Taki specjalny obrazek skanujecie swoim aparatem w telefonie tak jakbyście robili zdjęcie (jeśli ta opcja u Was nie działa to można łatwo ściągnąć odpowiednią aplikację na telefon do odczytywania tych kodów) i zostajecie przeniesieni do konkretnej strony. Takie czary-mary 🙂
 • grafiki możecie także wykorzystać jako bileciki do prezentów.

This slideshow requires JavaScript.

 

Instrukcja wykonania kalendarza

Potrzebujemy:

 • 8 kartek papieru formatu A4 (może być też zwykły blok rysunkowy),
 • klej lub dwustronną taśmę klejąca,
 • nożyczki,
 • linijkę (pomocna w zginaniu papieru).

Wykonanie krok po kroku:

 1. Drukujemy kalendarz. Ważne jest, aby ustawić wydruk na najwyższą jakość oraz dopasować wydruk do strony (zaznaczyć przy wydruku okienko z tą opcją).
 2. Wycinamy kalendarz wzdłuż linii cięcia (kreskowane linie, są tylko 2 na kartkę).
 3. Zaginamy papier wzdłuż podłużnych linii, tworząc torebkę.
 4. Miejsce z ukośnymi liniami smarujemy klejem lub przyklejamy taśmę i łączymy w całość.
 5. Czas wykonania to ok. 40 minut 🙂

This slideshow requires JavaScript.

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, nie posiadam super aparatu 🙂 jednak zapewniam Was, że kalendarz robi wrażenie 🙂

This slideshow requires JavaScript.

Kalendarze do pobrania tutaj:

Pozdrawiam świątecznie,

Wasz Plakatowy Elf

Uwaga: kalendarze udostępniam tylko do użytku własnego. Pliki nie są przeznaczone do użytku komercyjnego. Jeśli wykonasz projekt, który tutaj zamieściłam to sprawisz mi ogromną radość. Myśl o tym, że zagościł w Waszym domu powoduje u mnie szeroki uśmiech! Możesz również podzielić się zdjęciem na mojej stronie na facebooku. Dla takich radości właśnie tworzę i to mnie napędza do projektowania kolejnych grafik 🙂

 

 

 

 

5 Replies to “Interaktywne kalendarze adwentowe do druku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *