Papierowy Warsztacik: robimy Śniegową Kulę!

Kolejny projekt z cyklu Papierowy Warsztacik! 🙂 Kartka świąteczna z okienkiem, za którym jest mnóstwo śniegu i świecącego confetti. Jak zrobić śnieg w minutę? Wystarczy….

…chwycić za dziurkacz. Tak. Długo myślałam nad tym jak zrobić śnieg z tego co mamy w domu. Po głowie chodziła mi masa solna, mydła, brokaty i nagle Mag powiedział: „dziurkacz!” No tak pomyślałam sobie, ja córka księgowej nie wpadłam na ten pomysł, a przecież jak byłam małą dziewczynką to zawsze po przedszkolu przesiadywałam w biurze rodziców i tworzyłam różowo-biały śnieg (z nieaktualnych deklaracji podatkowych :D). A jak wyczarować confetti? Na pewno macie mnóstwo słodkości schowanych w szufladach 😉 papierki po cukierkach, od czekolady, etykiety od produktów spożywczych, zgniecione torebki prezentowe z zeszłego roku, końcówki wstążek – to wszystko może się nadać. No to… działamy! 🙂 Pokażę Wam krótki film z magią w tle, z którego dowiecie się jak wykonać kartkę, a poniżej link i instrukcja krok po kroku:

 

Instrukcja:

Potrzebne materiały i przybory:

 • klej,
 • nożyczki,
 • dziurkacz,
 • kartka sztywnego papieru (np. z bloku technicznego),
 • kartka kolorowego papieru (na tło kuli),
 • kartka papieru ksero,
 • świecący materiał (np. po cukierkach),
 • kawałek przezroczystej folii potrzebnej do wykonania okienka (np. folia od dokumentów, folia do pieczenia, ja użyłam folii po kredkach 😉 ).

 1. Pobierz materiał do wykonania kartki (projekt do pobrania – LINK. Po kliknięciu pojawi się okno do pobrania projektu).
 2. Po pobraniu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję drukowania. Grafika została dostosowana do wydruku w rozmiarze A4. Podczas wydruku ważne jest, aby ustawić wydruk na najwyższą jakość i zaznaczyć opcję „dopasowania wydruku do strony”. Do wydruku kartki polecam papier techniczny. Pamiętaj, aby zaznaczyć opcję „wydruku na grubszym papierze”.
 3. Przetnij kartkę na pół, następnie środek kuli oraz elementy, które chcesz zamieścić w kuli – według wyznaczonych linii cięcia (kreski).
 4. Odwróć kartkę z kulą i przyklej przezroczystą folię.
 5. Naklej postacie.
 6. Weź kartkę papieru ksero i dziurkuj tyle ile się da 🙂
 7. Potnij na różne kształty folię po cukierkach.
 8. Naklej tło (dokładnie, w przeciwnym razie śnieg i confetti wypadną) i obetnij zbędny obszar.
 9. Gotowe! Teraz można wstrząsnąć kartką i podziwiać Kartkę z Kulą Śniegową 🙂

Wszystkiego dobrego i udanej zabawy ze śniegiem! 🙂

Wasz Plakatowy Elf

Uwaga: grafiki udostępniam tylko do użytku własnego. Pliki nie są przeznaczone do użytku komercyjnego. Jeśli wykonasz projekt, który tutaj zamieściłam to sprawisz mi ogromną radość. Myśl o tym, że zagościł w Waszym domu powoduje u mnie szeroki uśmiech! Możesz również podzielić się zdjęciem na mojej stronie na facebooku. Dla takich radości właśnie tworzę i to mnie napędza do projektowania kolejnych grafik 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *