„100 zabaw z tatą”, czyli inspiracje dla taty!

Ten poradnik podarowałam Magowi w zeszłe Święta Bożonarodzeniowe tuż przed informacją o tym, że w brzuchu mam Calineczkę. Gdybym poczekała dwa tygodnie książka ta byłaby świetnym pomysłem na poinformowanie go o ciąży 🙂 Co kryje w sobie ta wyjątkowa książka? Powiem Wam szczerze, że jest naprawdę wyjątkowa, Mag często do niej zagląda. Faceci lubią jak wszystko jest jasne i proste, „wyłożone na tacy” i zazwyczaj nie przepadają za długimi elaboratami na temat wychowania dzieci. Ta książka właśnie jest dla nich idealna: są obrazki, instrukcje, humor, wszystko czego potrzeba, żeby zgłębić wiedzę, ale nie namęczyć się z tekstem.

Poradnik mówi jasno: tato jesteś ważny dla swojego dziecka i to bardzo, a zabawy z tobą rozwijają, twoja rola jest szczególna w procesie dorastania! W książce tata znajdzie tytułowe 100 zabaw, dzięki którym zbuduje i pogłębi swoje relacje z dzieckiem. Zrozumienie, szczerość oraz zaufanie to trzy kluczowe słowa z tej książki. Wszystkie zabawy zostały podzielone na trzy kategorie, pod wiek dziecka:

  • 0-2 lata
  • 2-5 lat
  • 5-10 lat

Sama do niej zaglądam, tak z ciekawości. Dowiedziałam się między innymi: jak bawić się w „Łaskoczące dźwięki”, poznałam „Bajkę o kropli wody”, jakie pyszności można przyrządzić ośmiomiesięcznemu dziecku, jak wykonać „Masażyk na błyskawiczne odprężenie”… sporo tego, a to tylko niektóre „fajności” zaczerpnięte z poradnika i wszystko przed nami! (Staram się nie czytać kolejnych stron, ale korci mnie niesamowicie!).

O autorze: Gilles Diederichs to francuski relaksolog, sofista oraz kompozytor muzyki relaksacyjnej dla dzieci i dorosłych. Autor wydał już sporo poradników cieszących się niemalejącą popularnością (m.in. „Dobroczynne masaże dla maluszków. 35 masaży dla dzieci w wieku 0-3 lat”). To współautor ponad 40 książek i dziesiątek utworów. Organizuje również kursy z relaksacji dla dzieci i dorosłych oraz przeprowadza treningi relaksacyjne w firmach. Dla ciekawych podaję link do strony internetowej autora, a tutaj bezpośredni link do próbek utworów.

Podsumowanie:

Autor: Diederichs Gilles
Tytuł: „100 zabaw z tatą”, Wydawnictwo Jedność
Rok wydania: 2017
Oprawa: okładka miękka
Cena jednostkowa: ok. 22 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *