„Kolekcja opowiastek Beatrix Potter” format dla małych rączek

Im bliżej wiosny, tym częściej wypatruję jej oznak, też tak macie? Moja wierzba puściła piękne białe bazie, ale przyszedł Dziad Mróz i ciekawe co z nimi będzie. Mam nawet nowych sąsiadów, parkę żurawi: Żanetkę i Stefcia. Żeby nie było, że Was bajeruję, o proszę oto one:

Mag puka się w czoło i zastanawia, czy aby na pewno ze mną wszystko ok, bo nazywam żurawie po imieniu. No cóż, widuję je codziennie od tygodnia, przez mrozy i choróbska wyjdę tylko na jedno kicnięcie – wyrzucić śmieci, zrobić zakupy, do lekarza, czy pobiegać z Niedźwiedziem, to kto wie 😀 Taki żarcik. Ze mną ok. Po prostu lubię obserwować zwierzęta, a ta parka jest taka dostojna i niesamowita! Wiosna, bo o niej mowa i o… pewnym króliku!

Pierwszy wpis do Biblioteczki musi być o królikach, nazwa mnie zobowiązuje 😉 Będzie o klasyce literatury dziecięcej, Króliku Piotrusiu spod pióra i pędzla Beatrix Potter. Jeszcze parę lat temu można było nabyć zbiór opowiadań tylko w dużej i ciężkiej księdze, a od niedawna, o proszę, małe książeczki, idealne dla małych rączek. Nie tylko format cieszy, ale i cena. Jedna książeczka kosztuje ok. 3,83 zł

Beatrix Potter wydała i zilustrowała pierwszą książkę w 1902 roku: Piotruś Królik (The Tale of Peter Rabbit). W swoim dorobku posiada 22 opowiastki. Jej ilustracje mają w sobie coś niesamowitego. Wracam do nich cały czas. Jeśli jesteście ciekawi jej życiorysu to polecam film biograficzny „Miss Potter” (2006) w reżyserii Chrisa Noonan, bo naprawdę warto dowiedzieć się więcej o życiu autorki. Główną rolę zagrała Renée Zellweger. Tu link do opisu filmu.

Dlaczego lubię opowiastki Beatrix Potter? Ponieważ zostały napisane prostym i przystępnym językiem dla dzieci. Ilustracje przyciągają uwagę maluchów, są „klasyczne”, kolorowe. Iskierka przegląda je, nazywa postacie. Historie ją wciągają na tyle, że chce więcej i więcej.

Książeczki zostały wydane w ładnym kartonowym pudełku, do którego można schować opowiastki i czytać na przykład jedną dziennie. Idealnie nadają się również do torebki, gdy wychodzimy z dzieckiem lub w podróż.

Kolekcja składa się z dziesięciu opowiadań:

  1. Króliczek Piotruś
  2. Klapousie Króliczki
  3. Beniamin-Kicuś
  4. Wiewiórka Chrupuś
  5. Pan Jeremiasz Rybak
  6. Niegrzeczne myszki
  7. Krawiec z Gloucester
  8. Hilda Kałużanka
  9. Marysia Drobnomysia
  10. Pani Mrugalińska

Podsumowanie:

Autor: Beatrix Potter
Tytuł: „Kolekcja opowiastek Beatrix Potter”, Wydawnictwo Olesiejuk
Rok wydania: 2017
Oprawa: etui kartonowe
Kategoria wiekowa: myślę, że 2+ jest już ok 🙂
Cena jednostkowa: ok. 3,83 zł
Cena za 10 książeczek: ok. 24 zł

W księgarniach ukazały się także inne formaty opowiastek, ale o nich już w kolejnym wpisie 🙂 Koniecznie napiszcie w komentarzu jakie książki z dzieciństwa kojarzą się Wam z wiosną! 🙂

Pozdrawiam ciepło, Elf

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *